LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Opublikowano: 04.10.2023

Drukarka 3D w naszej szkole!

BABECZKA Z WRÓŻBĄ

Opublikowano: 01.12.2022

30 listopada w PSP nr 31 był wyjątkowym dniem. Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu "Babeczka z wróżbą". Celem było zebranie funduszy na "Szlachetną paczkę". Wróżył także Samorząd Uczniowski.

CZYTAM, CZUJĘ i SZANUJĘ

Opublikowano: 30.11.2022

W naszej szkole 10 listopada 2022 r. zakończył się projekt czytelniczy poświęcony emocjom "Czytam, czuje i szanuję". Projekt edukacyjny w kl. I-III poprowadziła pani Katarzyna Walczak, nauczyciel bibliotekarz, Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu.

TAJEMNICZE OGRODY KLASY 5A

Opublikowano: 28.11.2022

Wiele jest sposobów na omawianie lektury. Niektórzy tworzą komiksy, inni przygotowują lapbooki lub książki obrazkowe. A uczniowie klasy 5a, w ramach innowacji 3D, zmieścili ostatnio treść książki „Tajemniczy ogród” w pudełku po butach.

LEKTURY W 3D

Opublikowano: 28.11.2022

Uczniowie klasy 5B, w ramach innowacji pedagogicznej „Lektury w 3D”, wykonali gry planszowe. Tematyka musiała być ściśle związana z książką „Chłopcy z Placu Broni”.

DEFINITYWNY KONIEC JESIENI W LIPOWYM POLU

Opublikowano: 26.11.2022

Uczestnicy 31. Jesiennego Rajdu na Raty organizowanego przez OM PTTK w Radomiu mogli doświadczyć trzech odsłon jesieni - tej najpiękniejszej: słonecznej i złotej, mniej przyjemnej: mokrej i deszczowej oraz późnej: mglistej i śnieżnej.

KSIĄŻKI NA WIESZAKACH

Opublikowano: 25.11.2022

Podobno dzieciaki nie lubią czytać? To nie prawda. Klasa 4A znalazła sposób, aby uatrakcyjnić poznawanie bohaterów lektur.

Opublikowano: 25.11.2022

KLASY 6 POZNAŁY HISTORIĘ RADOMIA

Opublikowano: 18.11.2022

Klasy 6 posłuchały opowieści kolegów z innych klas o ciekawym muzeum i postanowiły sprawdzić na własnej skórze czy można dobrze bawić się podczas lekcji historii Radomia.

"TAJEMNICZY OGRÓD" ZACHWYCIŁ NASZYCH UCZNIÓW

Opublikowano: 16.11.2022

"Teatr to świątynia sztuki". Słowa te postanowiły sprawdzić klasy 4A, 5A i 5B, które wybrały się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na "Tajemniczy ogród". Młodzi widzowie żywiołowo reagowali na grę aktorską.

V RAJD NIESPODZIEWANY

Opublikowano: 13.11.2022

W dniach 11-13 listopada 2022 r. SK PTSM przy PSP nr 31 w Radomiu zorganizowało V Rajd Niespodziewany. Piechurzy z 7 szkół wędrowali po szlakach świętokrzyskich. W 3 dni przeszli 40km, zdobyli niejeden szczyt i rozegrali mecz piłki nocnej.

Święto Niepodległości 2022

Opublikowano: 11.11.2022

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Opublikowano: 08.11.2022

Dnia 5 listopada cały świat obchodzi Dzień Postaci z Bajek. Uczniom klas 0-3 tak bardzo zależało żeby uczcić ten dzień, że pani Izabela Ćwiklak-nauczycielka bibliotekarka- postanowiła im go zorganizować właśnie dziś.

NASZ UCZEŃ MISTRZEM!

Opublikowano: 08.11.2022

Uczeń naszej szkoły, Alan Walerczak z klasy 8a, reprezentujący barwy RCSZ OLIMPIJCZYKA Radom, w miniony weekend, został MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW w zapasach, w kategorii do 62 kg.

BAJKOWA ZERÓWKA

Opublikowano: 07.11.2022

7 listopada do szkolnej zerówki nie przyszły żadne dzieci. Pojawiły się za to księżniczki, waleczni wojownicy, a nawet... hot dog. Tak najmłodsi uczcili Dzień Postaci z Bajek.

II RATA JESIENNEGO RAJDU NA RATY

Opublikowano: 05.11.2022

Szara cisza na polu, szare drzewa w lesie, szara chmura po niebie strugi deszczu niesie... Inne niż dotychczas oblicze jesieni ukazało się uczestnikom II etapu jesiennej wędrówki z PTTK.

NAJSTARSI UCZNIOWIE NA SPEKTAKLU W RESURSIE

Opublikowano: 28.10.2022

28 października klasy VII i VIII obejrzały w Resursie Obywatelskiej wzruszający spektakl na podstawie książki Barbary Rosiek "Pamiętnik narkomanki".

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC

Opublikowano: 28.10.2022

W październiku został ogłoszony dla uczniów naszej szkoły konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” wykonany z dokładnością, dowolną techniką, z wykorzystaniem różnych materiałów. Nasi uczniowie nie zawiedli - wystawa pokonkursowa zachwyciła różnorodnością pom

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Opublikowano: 26.10.2022

26.10 uczniowie PSP nr 31 w Radomiu wzięli udział w wyborach przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory były demokratyczne - bezpośrednie, większościowe, powszechne, równe oraz tajne. Tym samym mieliśmy lekcję wiedzy o społeczeństwie w praktyce.

DEBATA WYBORCZA W PSP NR 31

Opublikowano: 24.10.2022

Samorząd Uczniowski w październiku wybiera swojego przewodniczącego. W tym roku wprowadzono zmiany w ordynacji wyborczej. Według nowych zasad każdy uczeń ma prawo kandydować na przewodniczącego szkoły. Kandydaci przekonywali wyborców podczas debaty.

Sortuj według:

Sortuj po