Pierwszaki - pełnoprawni czytelnicy

Literki do dekoracji:

W lutym br. w naszej bibliotece szkolnej miała miejsce uroczystość pasowania uczniów na czytelnika. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet użytkowników biblioteki. Dzieci otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Pani bibliotekarka odczytała wiersz ,,Skarga” Jana Huszczy, który skłonił dzieci do rozmowy na temat, jak należy postępować z książkami. Następnie wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do bohaterów ulubionych bajek. Kolejnym punktem było złożenie uroczystego przyrzeczenia oraz pasowanie na czytelników „zaczarowanym ołówkiem” przez Panie: dyrektor Małgorzatę Pudzianowską i wicedyrektor Sabinę Gliszczyńską. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz broszura informacyjna dla rodziców. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

fot. M. Kęska, M. Korycka

A. Sobania