"Więc gdy wiosennym oglądam wieczorem
W mgły otuloną zagonów szarzyznę
Ktoś w moim sercu wykuwa toporem
Moją Ojczyznę"

11 listopada- Święto Odzyskania Niepodległości - Szkoła Podstawowa Zakonu  Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie

11 listopada obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Z tej okazji 10 listopada społeczność naszej szkoły zebrała się na uroczystej akademii. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała Pani Dyrektor M. Pudzianowska, przypominając jak ważna jest tradycja, kultura                    i przywiązanie do ojczyzny. Uczniowie klasy 5b,0a oraz 2a w programie artystycznym podkreślili patriotyczny            i historyczny charakter uroczystości.

11:11 akcja „Szkoła do hymnu”

Jak co roku o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie przystąpiła do akcji:
,,Szkoła do hymnu".

Opiekunowie: Pani E. Spyra, Pani A.Szczepanik, Pani K. Majsak, Pani.B. Lenart, Pani E. Makowska, Pani A. Mike, Pani A. Sobania, Pan Ł.Osowski.

E. Spyra