Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

„Szkoła, nasza kochana szkoła

Już z daleka nas woła…”

Tak, moi Drodzy pora wracać, pakować plecaki i pełni wakacyjnych wrażeń zasiąść w szkolnych ławkach. Zaczęliśmy bardzo uroczyście. Czwartego września uczniowie klas V – VIII zostali powitani przez Panią Dyrektor Małgorzatę Pudzianowską, a później udali się do sal, by przywitać się z wychowawcami i kolegami. Na niektórych czekało wiele zmian. Pojawili się nowi wychowawcy, nauczyciele i koledzy. Wszyscy otrzymali plany zajęć i z zapałem ruszyli do domów, by od wtorku podjąć trud zdobywania nowej wiedzy.

Młodsze klasy zaszczyciła swoją obecnością Pani Wiceprezydent Marta Michalska-Wilk. Po krótkiej części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Wszyscy uczniowie zachwyceni uroczystością i zmianami jakie zaszły w budynku szkoły (i nie tylko) w czasie wakacji (remont kuchni i korytarza na parterze, nowe siedziska, plac zabaw dla najmłodszych) udali się do swoich sal, by powitać swoich wychowawców.

Wszystkim uczniom życzymy, by zdobywali wiedzę i umiejętności, zawiązywali nowe przyjaźnie, angażowali się w życie szkoły oraz godnie ją reprezentowali. Ósmoklasistom - zadawalających rezultatów i sił do nauki, a gronu pedagogicznemu, aby ich praca przynosiła efekty, a uśmiech gościł na ich twarzach przez cały kolejny rok. Niech zdobyta wiedza będzie naszą wspólną trampoliną do osiągania sukcesów, a środowisko szkolne miejscem bezpiecznym, miłym, do którego będziemy uczęszczać z radością.

Wszyscy z nas kochają wakacje, ale po pewnym czasie z utęsknieniem wracamy do naszej szkoły, gdzie czekają na nas koledzy          i koleżanki oraz grono życzliwych nauczycieli, którzy wspierać nas będą w czasie trwania nowego roku szkolnego. A wakacje… No cóż. Będą znów za 10 miesięcy.

M. Turzyńska