klasy ósme i siódma na wycieczce szkolnej

W środę z samego rana dokładnie 14 czerwca klasy ósme i klasa siódma wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Nowakowską i innymi opiekunkami panią Agnieszką Więckowską  - Ceglarek, panią Martą Turzyńską i panią Anną Starzyńską wybrały się na upragnioną, trzydniową wycieczkę. Pierwszą atrakcją, jaka czekała na naszych uczniów była wizyta w Energylandii w Zatorze. Radości, wrażeń była cała moc. Najodważniejsi poszukiwacze mocnych wrażeń ochoczo ustawiali się do "demona prędkości"  - Hyperiona. Wśród najczęściej wybieranych atrakcji nie zabrakło również wodnych kolejek. Dzień w Energylandii zleciał szybko i następnym celem było zakwaterowanie w Poroninie.

Energylandia - największy park rozrywki - Travel-Mates.PL

Kolejny dzień to spacer z pięknymi widokami poprzez Dolinę Kościeliską.

Dolina Kościeliska – ZakopaneNaSzczycie.pl

Umęczeni wielogodzinnym szlakiem wjechaliśmy na Gubałówkę, aby jeszcze bardziej podziwiać górskie widoki.

Gubałówka – Wikipedia, wolna encyklopedia

Zakończeniem dnia były zakupy na Krupówkach,

Ulica Krupówki w Zakopanem – Wikipedia, wolna encyklopediaStrajk w Zakopanem! Krupówki w tym roku mogą być inne | Tygodnik Bydgoski

a po powrocie na miejsce noclegowe grom i zabawom nie było końca. Pojawiły się nawet tańce.

Ostatni dzień wycieczki to wizyta w obozie zagłady w Auschwitz.

Auschwitz: Największy cmentarz w historii świata - GazetaPrawna.pl

Z wielkim wzruszeniem słuchaliśmy przewodników, którzy opowiadali na temat tego miejsca. Po wysłuchaniu i zwiedzeniu muzeum wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu. To była niezapomniana podróż, pełna pozytywnych wrażeń, jak również refleksją nad czynieniem dobra wobec innego człowieka.

A. Starzyńska