JESIENNIE, ALE WCIĄŻ ZIELONO W PUSZCZY KOZIENICKIEJ
Początek jesieni najpiękniejszy jest w lesie. Przekonali się o tym uczestnicy I raty 30. Jesiennego Rajdu na Raty organizowanego przez OM PTTK w Radomiu. Nie mogła tam zabraknąć naszego Koła Turystycznego.

Na dobry początek - podróż pociągiem. Dla części piechurów był to pierwszy kontakt z koleją. Na szczęście nie jechaliśmy daleko, gdyż tęskno nam było za leśnymi ostępami. Tym razem Pan Karol zaprowadził nas w najpiękniejsze zakątki Rezerwatu "Pionki", położonego w malowniczej Puszczy Kozienickiej. Spacer puszczańskimi ścieżkami początkowo mocno rozczarował - zaraz po wejściu na szlak oczom podróżnych ukazały się sterty śmieci... Przykry widok. Im głębiej w las, tym czyściej i przyjemniej. Piękne okazy klonów i buków, wiekowe dęby - to skarby ukryte w puszczy. Odważni kosztowali darów lasu, np. szczawiku zajęczego. Można też było posłuchać rad przewodnika i czerpać energię prosto z drzew. 

W Wygwizdowie - tak, tak, to nie pomyłka - znajduje się centrum edukacyjne nadleśnictwa Kozienice. W gościnnych progach leśników odpoczęliśmy i posililiśmy się przy ognisku. Było też uroczyste wręczanie odznak turystycznych. Swoje blaszki odebrali: Krzyś Boniecki - popularną, Emilka Kierończyk - małą brązową, Wojtek Dębski - małą brązową oraz absolwentka naszej szkoły Oliwia Boruch, która za długoletnie wędrowanie zasłużyła na małą złotą odznakę turystyki pieszej. Miejmy nadzieję, że inni nabiorą apetytu i na kiełbaski z ogniska, i na odznaczenia.

Opublikowano: 25.09.2021

Autor:

Katarzyna Kamańczyk
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 349322

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia