Finał Szlachetnej Paczki i nie tylko …

Ten weekend był bardzo bogaty w wydarzenia charytatywne. Zaczęło się już w piątek 15 grudnia , kiedy na ręce pani Sylwii Błaszczyk, przedstawicielki Wolontariatu w Akademii Nauk Stosowanych w Radomiu, przekazaliśmy 36 kartek świątecznych autorstwa naszych uczniów, by mogły one jak najszybciej dotrzeć do pensjonariuszy radomskich domów opieki i sprawić im choć odrobinę radości. Szczególne podziękowania należą się klasie 4a, która dostarczyła najwięcej kartek.

W sobotę 16 grudnia silną ekipą pod przewodnictwem Pani Dyrektor Małgorzaty Pudzianowskiej udaliśmy się do PSP nr 22 w Radomiu, gdzie mieścił się magazyn Szlachetnej Paczki, aby przekazać dary dla rodziny Pani Agnieszki.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej paczki. Wspólnie zapełniliśmy 23 kartony, w których znalazły się wszystkie artykuły wymienione w opisie rodziny. Wartość paczki przekroczyła 5200 zł. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Zaś w niedzielę nasza wolontariuszka - Sara Płusa z kl. 8a uczestniczyła w Wigilii miejskiej. Razem z innymi wolontariuszami, wśród których znalazły się także absolwentki naszej szkoły Marika, Zuzia i Emilka, rozdawała na placu Jagiellońskim opłatki radomianom, by zgodnie z tradycją mogli złożyć sobie świąteczne życzenia. Wokół już unosił się duch świąt Bożego Narodzenia.

Jeszcze raz dziękujemy za Waszą wrażliwość na potrzeby innych