Dzień Komisji Edukacji Narodowej

„Nauczyciel to przewodnik, lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”.

12 października był w naszej szkole dniem szczególnym. To czas podziękowań dla Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników Administracji i Obsługi, a także Rodziców i Uczniów. To było Nasze święto. Bez żadnej z tych grup nie byłoby PSP31 - tworzymy ją wszyscy i tylko od nas zależy jak będzie ona wyglądała.

W tym dniu zebraliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii. Pani Dyrektor mówiła o 250-tej rocznicy utworzenia KEN-u oraz o tym, jak wszyscy jesteśmy ważni w procesie edukacji. Wręczyła dyplomy uznania dla Pracowników szkoły oraz podziękowała Rodzicom i Uczniom za twórczy wkład w rozwój naszej placówki.

Uczniowie podeszli natomiast do tematu po swojemu, czyli na wesoło. Przedstawili krótki kabaret poruszający bieżące problemy edukacji. Było więc o Librusie, bonach na laptopy, zdalnym nauczaniu, uczniach, którym nic się nie chce i nadziei na lepsze jutro. W podsumowaniu podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom za trud jaki wkładają w ich wychowanie. Uczniowie przygotowali prezenty dla pracowników szkoły. Wszyscy otrzymali breloczki wydrukowane na drukarce 3D oraz spersonalizowane pudełeczka wykonane głównie przez dziewczynki z klasy 5A.

Jeszcze raz dla Wszystkich najlepsze życzenia i pamiętajcie, że to jaka jest nasza szkoła zależy od nas wszystkich.

Samorząd Uczniowski