"Mały Książę" w 6a

Ciekawą formę podsumowania lektury „Mały Książę” przyjęła klasa VIa – uczniowie, podczas lekcji języka polskiego, robili inspirowane cytatami z książki t-shirty!

Uczniowie wybrali spośród wielu sentencji zamieszczonych w tekście te, które wyjątkowo zwróciły ich uwagę, a następnie zamieścili je na koszulkach.

Oczywiście wcześniej przygotowali białe t-shirty, markery, farby i ochoczo przystąpili do pracy. Na koszulkach, obok napisów, znalazły się też rysunki, doskonale kojarzące się z treścią książki.

W ten sposób na języku polskim powstały niesamowite dzieła sztuki.

Fototapeta Maly Ksiaze, dekoracyjna do pokoju dziecka, Mały Książę i Lis,  gwieździste niebo | Sklep Lunares

A. Nowakowska