6b w bibliotece osiedlowej

19 maja klasa 6b pod opieką Pani Agnieszki Więckowskiej-Ceglarek oraz Pani Anny Nowakowskiej odwiedziła Bibliotekę Osiedlową Ustronia. Gościem placówki był Marcin Kozioł – pisarz dla dzieci i młodzieży. Jego powieść „Skrzynia Władcy Piorunów” z serii „Detektywi na kółkach” jest lekturą uzupełniającą dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Bardzo ciekawe spotkanie wypełnione wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami. Podczas tej wspaniałej lekcji skupiliśmy się na wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy rozpowszechnienie energii elektrycznej. Uczniowie odkrywając tajemnice tej postaci przeprowadzili  doświadczenia naukowe. Poznaliśmy współczesnych bohaterów książki, w tym czternastoletnią Julkę, marzącą o byciu odkrywcą i detektywem, Toma obdarzonego zdolnością synestezji (czyli „fuzji zmysłów”, która nie jest wymysłem, ale prawdziwym zjawiskiem) i Spajka/Biszkopta – labradora, psa asystującego.