2 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O AUTYZMIE. Dzień ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku.
Nasza szkoła w tym wzięła udział w projekcie skierowanym do uczniów szkół podstawowych z terenu całego kraju.
„W cudownym świecie z Wami niebieskimi motylami "-to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny, którego celem jest budowanie świadomości społecznej i wszechstronnej edukacji na temat Spektrum Autyzmu.
Zwieńczeniem wszystkich działań było odbycie symbolicznego spaceru w którym uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Nasz niebieski korowód poprowadziły :Pani Dyrektor Małgorzata Pudzianowska i Pani Wicedyrektor Sabina Gliszczyńska ????????????.
To nasza wspólna manifestacja solidarności z osobami ze Spektrum Autyzmu i ich rodzinami. To widoczny znak, że jesteśmy, że żyjemy, że oczekujemy tolerancji i wsparcia. ????????????????

A. Cholewa - Trybuła