ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

DLA MŁODYCH TWÓRCÓW

"KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI
- PATRON WAŻNYCH SPRAW"

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, z nieukrywaną radością wracamy do Państwa z Ogólnopolskim Konkursem „Kardynał Stefan Wyszyński – patron ważnych spraw”. Wydarzenia w Polsce i na świecie, jakich świadkami byliśmy w ostatnim czasie, zarówno nam – dorosłym, jak i młodym ludziom kazały przewartościować życie. Wśród wielu zmian jedno pozostaje niezmienne – poszukiwanie autorytetu, duchowego przewodnika. Dziś potrzebujemy go bardziej niż kiedykolwiek.

Podczas tegorocznej edycji zmagań konkursowych chcemy z uczniami porozmawiać właśnie o autorytetach. Zwracamy się do młodzieży z pytaniami: Kto jest dla Ciebie największym autorytetem? Czy autorytety są potrzebne w życiu młodzieży? Czy to my kształtujemy autorytety, czy dostarcza nam ich świat? Jak można sprawdzić, czy słusznie uznaliśmy kogoś za autorytet? Z pewnością w każdym młodym człowieku istnieje potrzeba autorytetu, pragnienie naśladowania go. Wiedza, charyzma, cierpliwość i empatia to przymioty przypisywane ludziom, uznawanym przez uczniów za autorytety: rodzicom, nauczycielom, osobom publicznym - takim, które się ceni. Tymi cechami był z pewnością obdarzony patron naszej szkoły – Kardynał Stefan Wyszyński – autorytet dla wielu ludzi na całym świecie.

Poszukajmy wraz z dziećmi i młodzieżą ludzi wielkich, z których życia powinniśmy czerpać przykład. Można sięgać do kart historii, przeglądać dzieła literackie, czytać biogramy świętych lub zainspirować się patronami roku 2022. Ale można zajrzeć także do albumu rodzinnego lub rozejrzeć się wokół siebie. Warto dostrzec tych, którzy zasługują na miano autorytetu.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody! Szczegóły w załączonym regulaminie.

Pliki do pobrania:

Opublikowano: 30.04.2022