ZALAJKUJ CZYTANIE – PIERWSZA FAZA REALIZACJI PROJEKTU

Uczniowie klas 8 b i 8a wraz z wychowawczyniami Panią Anetą Baćmagą i Panią Renatą Czarnotą udali się do Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu, gdzie w ramach realizacji projektu „Zalajkuj czytanie” wzięli udział w grze bibliotecznej.

Zadaniem młodzieży, było szukanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek, dzięki którym niepostrzeżenie poznali zasady pracy biblioteki oraz jej organizację (dowiedzieli się, jakie są jej główne wydziały). Ponadto doskonalili umiejętność korzystania ze zgromadzonych zasobów.

Tę niezwykłą lekcję biblioteczną przygotowały Panie Agata Jurek i Katarzyna Walczak zaś pomocnikami w zdobywaniu potrzebnych informacji były … pająki. Na końcu czekała na uczniów słodka nagroda. Taka gra to naprawdę ciekawa sprawa, którą można polecić każdemu.

Jest to pierwsza faza realizacji interdyscyplinarnego projektu „Zalajkuj czytanie” prowadzonego we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Radomiu.

Dzięki realizacji różnorodnych działań chcemy pokazać, że czytanie kształtuje wewnętrzny świat dziecka, a odpowiednio dobrana literatura pomaga budować system wartości i wskazuje życiowe priorytety.
Wkrótce kolejne działania - równie pomysłowe i kreatywne!

E. Szwarc