WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

26 października 2022 r. uczniowie PSP nr 31 w Radomiu wzięli udział w wyborach przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory były demokratyczne - bezpośrednie, większościowe, powszechne, równe oraz tajne. Tym samym mieliśmy lekcję wiedzy o społeczeństwie w praktyce.

Lokal wyborczy urządzono w sali 217. O rzetelne przygotowanie tego ważnego dla uczniów dnia postarali się opiekunowie Samorządu - p. Łukasz Osowski i p. Katarzyna Kamańczyk. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza wyłoniona spośród uczniów klas 5A, 6A i 6B. Dzięki temu wszystko przebiegło sprawnie oraz zapewniona była tajność głosowania. Frekwencja wyborcza wyniosła 60%.

W wyniku wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy 8A - Zuzanna Musialik. Wspomagać ją będzie pełniąc funkcję zastępcy Iga Lisowska z 6A. Wszystkim kandydatom gratulujemy uzyskanych głosów i zapraszamy do współpracy przy realizacji najlepszych pomysłów dla PSP nr 31.

Opublikowano: 26.10.2022