SZKOLNY KLUB SPORTOWY

W ramach zajęć pozalekcyjnych Szkolnego Koła Sportowego w naszej szkole działają następujące sekcje sportowe:

- unihokej kl. VI-VII – zajęcia prowadzi  p. Dorota Sadownik we wtorki i czwartki w godz. 14.30 – 15.30.

- lekkoatletyka kl. IV - zajęcia prowadzi p. Dariusz Sadal w poniedziałki 14,35 - 15,20

- koszykówka kl. VI - VII zajęcia prowadzi p. R. Guzal w środy i czwartki 14.30-15,30

Program zajęć dostosowany jest do konkretnych warunków szkoły, zainteresowań dzieci i obejmuje  naukę i doskonalenie elementów technicznych i taktycznych unihokeja, piłki siatkowej, piłki koszykowej oraz innych dyscyplin sportowych  w zależności od potrzeb wynikających z uczestnictwa uczniów PSP nr 31 w zawodach międzyszkolnych i różnych imprezach sportowych.

Celem zajęć jest uświadomienie dzieciom potrzeby ruchu, wdrażanie  do aktywnego wypoczynku, wzmacnianie wydolności i sprawności fizyczno – ruchowej, korygowanie i kompensowanie niedoborów występujących w rozwoju fizycznym dzieci. Równie ważnym celem SKS-u jest wywołanie u zawodnika wyobrażeń o danym ruchu, a równocześnie zainteresowanie nim i spowodowanie chęci wykonania demonstrowanego ćwiczenia oraz chęci uczestnictwa w danej grze. Zajęcia SKS-u mają również na celu przygotowanie uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy.

Na zajęciach SKS-u kształtowane są  cechy motoryczne ze szczególnym uwzględnieniem wytrzymałości, szybkości, mocy, siły, zwinności, wpajane sa  zasady fair play, zasady sędziowania oraz umiejętność organizowania czasu wolnego na sportowo.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 nasza szkoła wzięła udział w programie,, Aktywnie spędzam czas na sportowo i kształtuję swoje ciało prawidłowo’’ pod patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji.

Uczniowie wzięli udział w następujących zawodach w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży:

- Unihokej chłopców,

- Dwa ognie usportowione dziewcząt