Spotkanie z podróżnikiem
W dniu 04.05.2026 r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z podróżnikiem grupy „Trzask”, który zabrał nas tym razem w podróż do jednego
z krajów Ameryki Południowej – Peru.
W spotkaniu udział wzięły klasy 0– V. Uczniowie wysłuchali opowieści o wyprawie do słynnego miasta Inków – Machu – Picchu. Dowiedzieli się jak wygląda codzienność ludzi tam mieszkających, zobaczyli potęgę Andów, jezioro Titicaca i miasto Cuzco. Podczas spotkania można było przymierzyć lokalne stroje
i obejrzeć pamiątki przywiezione przez podróżnika.
Była to nie tylko wspaniała lekcja geografii, ale też inspiracja do rozwijania swoich pasji podróżniczych i poznawanie świata.
Foto/D. Włoskiewicz
Autor:
Anna Szczepanik