REKORDOWY RAJD RODZINNY

26 marca 2022 r. odbył się IV Rajd Rodzinny PSP nr 31. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do udziału w rodzinnym wędrowaniu zgłosił się pokaźny tłum uczniów, rodziców, przyjaciół, absolwentów. W okolicy Jedlni-Letnisko wiosny wraz z Oddziałem Miejskim PTTK wiosny szukało w sumie prawie 120 osób z naszej szkoły.

Przykładem dla społeczności szkolnej była Pani Dyrektor Małgorzata Pudzianowska, która wraz z "córką swojej córki" stawiła się na starcie wiosennego spaceru :) Jak zauważyli stali bywalcy wypraw Szkolnego Koła Turystycznego po raz pierwszy gościliśmy na trasie Dyrektora Szkoły. Na wspólnym wędrowaniu pojawili się także bliscy opiekunów koła. Pan Dariusz Sadal szedł w towarzystwie syna Bartka, Pani Emilka Szwarc tradycyjnie towarzyszyła swojej córce Zuzi, Pani Ania Cholewa-Trybuła zabrała ze sobą córkę Alę, a Pani Kasia Kamańczyk przypomniała swojej córci Julci, że przez kilka lat wędrowały wspólnie z PSP 31 po ścieżkach Ziemi Radomskiej. 

Naszą liczną grupę przez Rezerwat "Jedlnia", Górę Działową i strzelnicę poprowadził Prezes Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu Łukasz Sobol. Starsi i młodsi wypatrywali wśród pożółkłych liści pierwszych oznak wiosny. Nie zawiedli się. Do turystów uśmiechały się z lasu zawilce i przylaszczki. Wszyscy zachwycili grupą 300-letnich dębów. Podczas ogniska na strzelnicy swoje pierwsze popularne odznaki za przejścia piesze otrzymały Emilka Sumowska i Malwinka Śledź, natomiast większa grupka cieszyła się z Młodzieżowych Odznak Krajoznawczych. Po spacerze w lesie przyszedł czas na zwiedzanie Jedlni-Letnisko. 

Był to bardzo udany dzień. Na szlaku królowała rodzinna atmosfera. Nie pozwólmy jej zaginąć - wszystkich zapraszamy na kolejne wyprawy! :)

Opublikowano: 26.03.2022
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 388123

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia