POMOC DLA UKRAINY

Społeczność szkolna PSP nr 31 w Radomiu włącza się w akcje pomocy dla ludności ukraińskiej. Nie bądźmy obojętni. Każdy gest jest ważny. Zachęcamy do włączania się w akcje Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu.

Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji "Calling for Peace" ambasadorów eTwinning i zachęca uczniów do wzięcia udziału w przedsięwzięciach, które mają być naszym manifestem dla Pokoju na świecie, a obecnie szczególnie dla Ukrainy. Pierwsza część już zrealizowana - z najprostszych słów dzieci powstała flaga Ukrainy, która ma być naszym wyrazem solidarności z narodem ukraińskim. Zachęcamy także do działań artystycznych. Grafiki podkreślające wartość pokoju i bezsens wojny może przygotować każdy uczeń szkoły, w dowolnym programie. Prace można przesyłać mailowo do opiekunów Samorządu:
emilia.szwarc@psp31.radom.pl
katarzyna.kamanczyk@psp31.radom.pl

U opiekunów Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu organizowana jest zbiórka darów:

"Arka" prosi też o pomoc chętnych DOROSŁYCH Wolontariuszy. Zgłaszać się można za pomocą formularza:

We współpracy Caritas Diecezji Radomskiej zbieramy też:

- środki opatrunkowe: bandaże, jałowe opatrunki (różnych rozmiarów),

- środki do dezynfekcji,

- leki przeciwgorączkowe.

Zachęcamy do włączenia się w działania.

Opublikowano: 28.02.2022