PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW!

25 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. To bardzo ważna chwila w życiu każdego pierwszoklasisty i każdej pierwszoklasistki. Zanim nasi najmłodsi uczniowie wprowadzeni na salę przez wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, przedstawili to, czego już się nauczyli - swoimi umiejętnościami zachwycili znakomitych gości: Panią Katarzynę Kalinowską - Zastępcę Prezydenta Miasta Radomia, Dyrekcję szkoły - Panią Dyrektor Małgorzatę Pudzianowską i Panią Wicedyrektor Sabinę Gliszczyńską, rodziców, nauczycieli i wychowawczynie: Panią Dorotę Płachtę i Panią Magdalenę Kowalewską.
????Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie, a potem pasowanie uczniów klas pierwszych. Aktu pasowania dokonała Pani Prezydent Katarzyna Kalinowska, której towarzyszyła nasza Pani Dyrektor Małgorzata Pudzianowska. Dzieciaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym mają przypominać im dyplomy, które otrzymały od Pani Prezydent i Pani Dyrektor.
????Na zakończenie Pani Katarzyna Kalinowska skierowała do naszych pierwszoklasistów wyrazy uznania, życzyła im wytrwałości w wypełnianiu ich nowej roli i wielu sukcesów w nauce w szkole, która stwarza im coraz lepsze warunki do zdobywania kolejnych uczniowskich szlifów.
❤️Uroczystość wzbudziła wiele pozytywnych emocji i była wspaniałą okazją do spotkania dla całej społeczności naszej szkoły.

E. Szwarc