Mają talent i dobre pomysły

W piątek 12 maja br. w Zespole Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów w ramach XIII. Przeglądu Twórczości Młodzieżowej „Pasterz i Ojciec”. W tym roku tematyka przeglądu, poza propagowaniem życia i nauki św. Jana Pawła II, została rozszerzona o objawienia fatimskie, w związku z przypadającą 13 maja ich 100. rocznicą, oraz o postać św. Brata Alberta Chmielowskiego, bo obecnie przeżywamy jego rok.

Przegląd składał się z czterech konkursów: wiedzy o Janie Pawle II, plastycznego, recytatorskiego i literackiego. W finale wzięło udział 108 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród nagrodzonych byli i nasi uczniowie!

Zadaniem najmłodszych uczestników konkursu plastycznego (kl. 0-3) było ukazanie, w jaki sposób modlą się dzieci i o co proszą w swoich modlitwach. I miejsce zdobył  Maksymilian Wajs z kl. 2b, natomiast III miejsce – Gabriela Marzec z kl. 2a. Maks otrzymał  też wyróżnienie w konkursie recytatorskim. Uczniowie klas 4-6 mieli w swoich pracach pokazać, w jaki sposób ludzie różnych narodowości, ras, modlą się o pokój na świecie, o ustanie wojen, ataków terrorystycznych i prześladowań. I tu triumfowała Mila Wolszczak z kl. 5a, zdobywając I miejsce.
„Bóg wybiera prostaczków. Historia pastuszków z Fatimy” – to jeden z trzech tematów konkursu literackiego. W nietypowy sposób podeszli do przedstawienia owej historii: Jakub Gawor z kl. 5b i Paweł Skura z kl. 5a, którzy zajęli odpowiednio II i III miejsce.
Patronem honorowym Przeglądu jest biskup radomski Henryk Tomasik, który uczestniczył w podsumowaniu konkursów i rozdawaniu nagród. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Kazirodek