Kardynał Stefan Wyszyński - patron ważnych spraw



27 maja 2024 roku świętowaliśmy Dzień Patrona. Najpierw cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu, następnie w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta gala podsumowująca XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Twórców „Kardynał Stefan Wyszyński – patron ważnych spraw”. Zebranych gości powitała Pani Dyrektor Małgorzata Pudzianowska. Kolejnym punktem programu był występ artystyczny pt. „Dokąd idziesz?” w wykonaniu Grupy „THE ART”, który wzbudził emocje wśród publiczności i skłonił widzów do refleksji.

Pani Marta Turzyńska przypomniała motto tegorocznego konkursu „Naród będzie jutro taki, jaką dzisiaj jest rodzina”. Podkreśliła, że konkurs cieszył się zainteresowaniem dzieci i młodzieży. W tym roku łącznie we wszystkich trzech kategoriach tj. konkursie literackim, plastycznym i konkursie wiedzy wzięło udział 170 uczniów z 16 szkół, zarówno z Radomia jak i spoza naszego pięknego miasta. Po ogłoszeniu wyników goście udali się na słodki poczęstunek.

Wyniki XI edycji Konkursu dla Młodych Twórców „Kardynał Stefan Wyszyński – patron ważnych spraw”:

KONKURS LITERACKI

Kategoria wiersz

I miejsce

· Iwo Krajewski kl. 5c, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, opiekun p. Aneta Wąż-Krajewska

· Margherita Peloso kl.5 , Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu opiekun p. Marta Turzyńska

II miejsce

· Karolina Kozieł k.l 5, Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii, opiekun p. Marzena Sołtys

· Adam Szot kl. 4a, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, opiekun p. Marta Turzyńska

III miejsce

· Michalina Mieczkowska kl. 5a, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu, opiekun p. Katarzyna Kamańczyk

· Julia Zychla kl. 7, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, opiekun p. Aneta Baćmaga

Wyróżnienia

· Lena Matuszczak kl.4, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Janowie, opiekun p. Aneta Roman

· Wiktoria Korwek kl. 6, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Janowie, opiekun p. Aneta Roman

· Patrycja Dymek kl. 6, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Janowie, opiekun p. Aneta Roman

· Nina Jagodzińska kl. 6c, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

· Ada Falińska kl. 6 PSP 31 Radom, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, opiekun p. Marta Turzyńska

Kategoria proza

I miejsce

• Natalia Kuropieska kl. 7, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlni, opiekun p. Emilia Ciejpa-Znamirowska

II miejsce

• Jarosław Kacperczyk kl. 5, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach, opiekun p. Patrycja Wieczorek

III miejsce

• Krzysztof Lenarcik kl. 7c, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu, opiekun p. Monika Gumińska

Wyróżnienia

· Faustyna Pikiewicz kl. 4, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu, opiekun p. Katarzyna Wróbel

· Karolina Stykowska kl. 4a, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu , opiekun p. Marta Turzyńska

KONKURS PLASTYCZNY

Kategoria kl. 0-3

I miejsce

• Alicja Słobodzian kl. 2B, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Radomiu, opiekun: p. Paulina Ogorzałek

II miejsce

• Julia Kluska kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni, opiekun: p. Jolanta Kiełtyka

III miejsce

• Nadia Pęcek kl. 2, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni, opiekun: p. Jolanta Kiełtyk

Wyróżnienia

• Julian Biernacki kl. 2B, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Daszyńskiego w Radomiu, opiekun: p. Elżbieta Wrochna

• Agnieszka Gawlak kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni, opiekun: p. Jolanta Kiełtyka

• Michalina Jakowska kl. 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Radomiu, opiekun: p. Małgorzata Drab-Zawisza

• Hanna Kleczaj kl. 1B, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Radomiu, opiekun: p. Iwona Rybicka

• Julia Kowalewska kl.1B, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu, opiekun: p. Marta Grzybowska

• Nina Pinder kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Tokarni, opiekun: p. Jolanta Kiełtyka

• Ignacy Ryszewski kl.0, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu, opiekun: p. Marta Grzybowska

Kategoria kl. 4-6

I miejsce

• Paulina Amelia Pietrzyk kl 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Radomiu, opiekun: p. Joanna Grzeszczak

II miejsce

• Alicja Rolnik kl.6, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlni, opiekun: p. Emilia Ciejpa-Znamirowska

III miejsce

• Nikola Chrząszcz kl 5b, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu Opiekun: p. Monika Gumińska

Wyróżnienia

• Szymon Kozioł kl.4, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, opiekun: p. Joanna Kozioł

• Aleksander Stompór kl. 4A, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, opiekun: p. Aneta Nowak

Kategoria kl. 7-8

I miejsce

• Sofia Peloso kl. 7a, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, opiekun: p. Aneta Nowak

II miejsce

• Miłosz Modelewski kl.7A, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlni, opiekun: p. Emilia Ciejpa-Znamirowska

III miejsce

• Klaudia Wójcik kl. 7A Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, opiekun: p. Aneta Nowak

Wyróżnienia

• Zuzanna Kapusta kl. 7B, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, opiekun: p. Aneta Nowak

• Julia Zychla kl. 7A, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, opiekun: p. Aneta Nowak

KONKURS WIEDZY

I miejsce

· Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Drużyna w składzie: Nikola Boryczka, Zuzanna Sumińska, Oliwier Szymański

Opiekun: p. Mariusz Turek

II miejsce

· Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu

Drużyna w składzie: Karolina Komorowska, Julia Nogaj, Gabriela Sowa

Opiekun: p. Honorata Kasińska

III miejsce

· Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu

Drużyna w składzie: Natasza Lisek, Lena Nowak, Julia Zychla

Opiekunki: p. Aneta Sobania i p. Agnieszka Korcz

Wyróżnienia

· Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Długosza w Radomiu

Drużyna w składzie: Bartosz Zawiślak, Adam Sawicki, Szymon Kacprzak

Opiekun: p. Monika Gumińska

· Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Władysława Syrokomli w Radomiu

Drużyna w składzie: Zofia Gil, Adam Siara, Oskar Stańczyk

Opiekun: p. Julita Stani

· Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu

Drużyna w składzie: Franciszek Długołęcki, Michał Pawlak, Karol Rozwadowski

Opiekun: p. Luiza Sobczyk

· Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlni

Drużyna w składzie: Miłosz Modelewski, Natalia Kuropieska, Aleksandra Wróbel

Opiekun: p. Emilia Ciejpa-Znamirowska


Autor:

A. Baćmaga
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu ul. Biała 6, 26-600 Radom
Suma wejść: 651160

Projekt i wykonanie Centrum Reklamy nmedia