Edukacja z wojskiem
Dziś uczniowie klas 6A, 7A i 7B wzięli udział w przedsięwzięciu „Edukacja z wojskiem”, które zostało przeprowadzone przez żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, wyznaczonych przez Ministra Obrony Narodowej.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat obronności, bezpieczeństwa oraz udzielania pomocy medycznej. Mieli okazję zobaczyć, co powinien zawierać plecak ewakuacyjny, a także ćwiczyć na fantomie resuscytację. Zajęcia łączyły w sobie zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Uczniowie poznali m.in. zasady alarmowania, sposoby wzywania pomocy, a także procedury ewakuacji i schronienia oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia.
To była niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja – uczniowie byli bardzo zaangażowani i zadowoleni z udziału w tym wydarzeniu.
Serdecznie dziękujemy żołnierzom za przeprowadzenie zajęć i poświęcony czas!
foto: R. Czarnota
Autor:
J. Wojdakowska