DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

????Moda na misie ma się dobrze, na szczęście! Chyba nie ma domu, w którym z półki nie uśmiechałaby się sympatyczna puchata mordka pluszowego niedźwiadka. Mały bury albo wielki kolorowy - miś potrzebny jest i dzieciom, i dorosłym.

????Misiowe fakty przypominają, że historia tej sympatycznej zabawki wiążę się z postacią prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, który w 1902 roku nakazał uwolnić małego niedźwiadka postrzelonego podczas polowania. Jeden ze świadków tego wydarzenia uwiecznił historię na rysunkach opublikowanych w waszyngtońskiej gazecie. Przeczytał ją producent zabawek - i tak to się zaczęło...Teddy Bear stał się ulubieńcem dzieci na całym świecie!

????W naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia świętowano w bibliotece, w której naszych uczniów z ich misiami gościnnie przyjęły Panie Joanna Garbalska i Izabela Ćwiklak. W świetlicy szkolnej Pani Ewelina Iwańska podziwiała miśki samodzielnie wykonane przez ich wielbicieli. Pluszowe szaleństwo ogarnęło również szkolne korytarze i klasy lekcyjne - 5B i 4B wytrwale pracowały, korzystając ze wsparcia swoich pluszowych ulubieńców, podobnie klasy 1A, 2B i 3B.

????????????Ech, co to był za pluszowo - przytulaśny dzionek!????????????

A. Cholewa-Trybuła