DEBATA WYBORCZA W PSP NR 31

Samorząd Uczniowski w październiku wybiera swojego przewodniczącego. W tym roku już podczas pierwszego spotkania przedstawicieli uczniów wprowadzono zmiany do regulaminu i ordynacji wyborczej. Według nowych zasad każdy uczeń ma prawo kandydować na przewodniczącego szkoły.

Ostatecznie na kandydowanie zdecydowało się 8 uczniów z klas IV-VIII. Swoich reprezentantów w wyborach miały klasy 4A, 5B, 6A, 8A i 8B.

24 października po trwającej tydzień kampanii wyborczej kandydaci spotkali się z wyborcami. Debatę wyborczą poprowadził dotychczasowy wiceprzewodniczący - Miłosz Błaszczyk z kl. 5A wraz z opiekunami Samorządu - p. Katarzyną Kamańczyk i p. Łukaszem Osowskim. Kandydaci przekonywali uczniów, że mają dobry pomysł na szkołę. Nie zabrakło pytań od publiczności. Młodsi i starsi chcieli znać szczegóły planowanych imprez szkolnych, oceniali realność niektórych przedsięwzięć. Wszyscy kandydaci byli świetnie przygotowani, odpowiadali rzeczowo i wyczerpująco.

Kto przekonał uczniów? Przekonamy się podczas wyborów.

Opublikowano: 24.10.2022